Ловля риби на тісто


22.05.2020

Ловля риби на тісто

Тісто - класична насадка. Її вибирають новачки і досвідчені рибалки. На приготування насадки йде небагато часу. Тут використовуються доступні компоненти. Найпростіший рецепт залишається актуальним і в сучасному світі. Залежно від умов ловлі, тісто для риболовлі готується певної густоти. Сюди вводяться барвники й ароматичні добавки. Подібні маніпуляції дозволяють підвищити ефективність насадки.

Однією з кращих весняних насадок для ловлі нехижих риб поплавковою вудкою є тісто, яке здатне дати фору навіть такий «делікатесній» наживці, як мотиль.

Феномен тіста

Початок квітня поплавочники очікують з нетерпінням, оскільки це один з найбільш швидкоплинних, але разом з тим захоплюючих періодів ловлі по відкритій воді. У міру потепління і прогрівання водних мас зростає харчова активність риб які готуються до нересту, відповідно і клювання їх стає активніше.

Традиційними весняними приманками поплавочники, які безвідмовно працюють на більшості водойм, є мотиль, черв'як, опариші, річковик. Рідкісний рибалка віддає перевагу іншим наживкам, а про рослинні насадки і говорити не доводиться. На поширену думку, в холодній воді вони, як правило, малоефективні.

З іншого боку, тісто, особливо рідке, є ніжним, добре засвоюваним продуктом, який викликає у риб менше недовіри, особливо на водоймах з високим рибальським пресингом. Воно володіє привабливим запахом, добре помітно в воді і при зануренні залишає мутний слід. Можливо, є й інші причини його привабливості, зумовлені особливостями конкретних водних об'єктів, харчовою цінністю тіста, що впливає на збалансованість харчування риб, і т.д. Особливо з урахуванням того, що при ловлі воно виконує таку важливу функцію, як відсікання від приманки небажаних риб: дрібних окунів, йоржів і ін.

Приготування тіста

Приготоване з води і борошна рідке тісто - безпрограшний робочий варіант. У мінімальній кількості в нього можна додавати ароматизатори, використовуючи їх же і в прикормі. Взагалі, існує гарне весняне правило: застосовувати мінімум пахучих речовин, які часом здатні викликати зворотний ефект, відбивши у риб які адаптуються до весняних умов бажання годуватися.

Гідною альтернативою тісту з борошна може бути манна бовтанка, приготована за тим же принципом прямо на місці лову. Але перед застосуванням слід дати бовтанці довше настоятися, щоб крупинки набрякли і склали єдину масу. Така приманка міцніше тримається на гачку, проте це не означає, що риба стане клювати краще. Частіше буває якраз навпаки.

Консистенція тіста, особливо коли клювання слабке, повинна бути такою, щоб воно, з одного боку, було максимально рідким, а з іншого - трималося на гачку.

Домогтися цього можна тільки досвідченим шляхом. Якщо достатніх навичок немає, варто дотримуватися наступного алгоритму. Насипати в ємність борошно, а потім неспішно додавати в неї малі порції води, постійно розмішуючи. Маса повинна вийти однорідною, без крупинок.

Застосовувати рідке тісто можна, намотуючи його на гачок паличкою, але краще використовувати для цих цілей медичний шприц ємністю 20 мл. Так і зручніше, і швидше, і не доведеться бруднитися. Заповнюється шприц просто. З нього витягують поршень, після чого корпус поміщають в тісто і ротом втягують масу в ємність. Якщо консистенція правильна, особливих зусиль для цього не буде потрібно, на операцію підуть секунди. Залишається подбати ще про одну деталь. Навіть з лежачого шприца в результаті постійного тиску, створюваного при видавлюванні маси на гачок, тісто буде витікати. Щоб уникнути цього, слід після обмотки тестом гачка закрити отвір з'єднувальним ковпачком голки, який слід заздалегідь підготувати, обломивши саму голку.

Зазвичай на одну риболовлю вистачає пари-трійки заправлених 20-міллілітрових шприців, проте з собою не завадить мати про запас борошно або манну крупу. Адже бувають і непередбачені витрати.

Гачки для тіста

Зараз випускають все більше профільних гачків, серед яких є і «під тісто», проте багато хто вважає, що при виборі треба слідувати іншим шляхом. По-перше, брати до уваги розмір і вид риб, яких передбачається ловити. По-друге, враховувати власні фізичні особливості і вік.

Скажімо, крупному рибалці з великими руками або літній людині складно працювати з маленькими гачками. Тому важливіше орієнтуватися на ключові характеристики необхідних гачків.

Краще використовувати гачки з білого (під колір тіста) або жовтого металу, з короткою або середньої довжини цівкою.

Форму гачка підбираємо, орієнтуючись на передбачувані об'єкти лову. Гачок «під плотву» відрізняється від гачка «під карася».

Помилкова думка, згідно з якою тісто слід чіпляти виключно за піддів гачка. Воно міцніше тримається, коли одночасно обвиває цівку, підчепивши і жало. Відповідно краще гачок з нешироким піддівом, на якому тісто не розповзається по горизонталі і не сповзає з гачка. При такому варіанті навіть в разі холостого клювання є можливість не поспішати з перезакидом оснастки, оскільки риба здатна спокуситися залишками тіста на гачку і повторити атаку.

В період слабкого клювання повністю закритий тістом гачок виявиться ефективнішим, ніж той, частини якого вільні від приманки.

«Галушку» краще формувати неправильної форми, яка менше насторожує рибу. Однак це не аксіома. Іноді навіть при лові досить великих риб корисніше використовувати крихітний гачок, жало якого закрито лише малою часткою накрученого рідкого тіста.

Тому варто мати в коробці різні гачки для такої риболовлі.

Подача тіста

Правильно насаджене тісто витримує кидки будь якої дальності, тому з ним можна ловити на різних дистанціях. Однак навесні рибалка найчастіше ведеться на коротку. Головне - грамотно визначитися з вибором місця. На водоймах привабливі «вікна» серед сухої рослинності, особливо в прихованих від вітрів мілководних заводях, куди риби масово прямують, щоб годуватися і готуватися до нересту. На річках риби заходять в гирла мілководних приток і піднімаються по ним. Далекі кидки або проводки в таких ситуаціях не потрібні, тому насаджене на гачок рідке тісто до падіння в воду піддається мінімальному впливу.

Весною прикормка не робить істотного впливу на результативність риболовлі. Буває, що на прикормочній «плямі» риби або взагалі не хочуть брати приманку, або швидко втрачають до неї інтерес.

У таких ситуаціях сектор облову слід розширювати. Досить закинути всього на 1-2 м в сторону, як риба знову починає клювати. Корисно закинуте далі кормової плями оснащення протягувати по ній. Рух приманки, що залишає за собою живильну муть, збуджує рибу. У таких випадках тісто слід заздалегідь щільніше накручувати на гачок, щоб воно дозволяло виконувати подібні маніпуляції.

Міняти насадку з рідкого тіста доводиться досить часто, оскільки вона слабо тримається на гачку. Однак накручувати нове тісто після кожного результативного закидання не потрібно. Якщо тісто яке побувало в воді частково сповзло з гачка, але жало при цьому закрито, міняти приманку не варто.

Перевага тіста полягає ще і в тому, що воно, хоча і не є універсальною приманкою, відмінно поєднується з наживками, особливо з опаришем. Підперта знизу личинкою поживна маса при такому варіанті набагато довше тримається на гачку. А якщо хочеться створити «бутерброд» з тіста і мотиля, то спочатку на гачок слід насадити мотиля, а потім тісто. Тоді личинки будуть вільніше крутитися і не пристануть до тіста, яке поступово сповзе вниз.

Додатковим бонусом такої комбінації можуть стати спіймані хижі риби, перш за все окуні, які не тільки крутяться в тих же акваторіях в розрахунку на поживу, але іноді великими зграями окуповують їх, «підтискаючи» або витісняючи «білу» рибу. Тому, якщо вони починають попадатися на гачок з таким «бутербродом», при бажанні можна переключитися на їх ловлю, відмовившись від тіста і використовуючи тільки мотиля.

Зміна консистенції тіста (наприклад, зробивши його більш густим) здатна зробити істотний вплив на результативність риболовлі. Навесні застосування більш щільної маси може бути доцільним, але на неї риба, особливо всюдисуща плотва, клює іноді значно рідше. Хіба що при лові більших риб, таких як лин, карась, підлящик, коли приманку бажано довше тримати в воді в очікуванні клювання, варто вдаватися до виготовлення щільних кругляків з тіста.

Весною при правильному виборі місця лову, маючи добротне оснащення і навіть мінімальні навички, рідкісний рибалка залишається без улову. А коли риба хай не жваво, але все ж клює на мотиля або хлібний м'якуш, думки щось змінити не виникає. У такій ситуації про тісто згадують одиниці. Рекомендуємо все ж спробувати його там, де раніше не застосовували. Хто знає, може, саме тісто стане тим секретним інгредієнтом.

 


Читайте також:

  ВІТАЄМО НА ОФІЦІЙНОМУ ВЕБ-САЙТІ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖРИБАГЕНТСТВА У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ


  Наказ від 16.03.2020 № 20-O «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів в рибогосподарських водних об’єктах Вінницької області у 2020 році»


  КАРТА ДОЗВОЛЕНИХ ДІЛЯНОК ДЛЯ ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ ПІД ЧАС НЕРЕСТУ У 2020 РОЦІ


  При якому тиску клює риба?
При якому тиску клює риба? Справжня риболовля не тільки захоплююча, але й складна. Для того щоб домогтися в ній успіху, необхідно знати погодні умови, при яких риба буде добре клювати. Також потрібно вміти вибирати водойму, а вірніше, рибні місця на ньому. Доведено ... >>>

  Цікаві факти про річку Десна
Цікаві факти про річку Десна Друга за величиною притока Дніпра, яка впадає в нього з лівого берега. Довжина 1130 км (у межах України - 591 км), площа басейну - 88,9 тис. км2. Бере початок на Смоленській височині. По території України річка протікає від с.Муравья і ... >>>

  До уваги суб’єктів господарювання та користувачів водних біоресурсів, які здійснюють рибогосподарську діяльність відповідно до вимог Режимів рибогосподарської експлуатації водойм (СТРГ)
До уваги суб’єктів господарювання та користувачів водних біоресурсів, які здійснюють рибогосподарську діяльність відповідно до вимог Режимів рибогосподарської експлуатації водойм (СТРГ) Доводимо до Вашого відома, що рибогосподарська діяльність на водоймах області суб’єктами господарювання повинна здійснюватись з дотриманням низки законів та підзаконних актів, які регламентують відносини у сфері рибогосподарської ... >>>

  Відокремлення Міністерства екології від Міністерства енергетики
Відокремлення Міністерства екології від Міністерства енергетики Кабінет Міністрів України на засіданні 27 травня ухвалив постанову про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади і розмежування повноважень у сферах енергетики та охорони навколишнього середовища. Прем’єр-міністр Денис ... >>>

  Цікавинки про рибу вівсянка
Цікавинки про рибу вівсянка Вівсянка (Leucaspius delineatus delineatus Heckel) - поширена на території Центральної та Східної Європи від Рейну до Волги та від басейну Північної Двіни до Закавказзя. Звичайна в річках басейну Чорного та Каспійського морів, зустрічається ... >>>


Документы: 1-8, 9-16, 17-24, 25-32, 33-40, 41-48, 49-56, 57-64, 65-72, 73-80, 81-88, 89-96, 97-104, 105-112, 113-120, 121-128, 129-136, 137-144, 145-152, 153-160, 161-168, 169-176, 177-184, 185-192, 193-200, 201-208, 209-216, 217-224, 225-232, 233-240, 241-248, 249-256, 257-264, 265-272, 273-280, 281-288, 289-296, 297-304, 305-312, 313-320, 321-328, 329-336, 337-344, 345-352, 353-360, 361-368, 369-376, 377-384, 385-392, 393-400, 401-408, 409-416, 417-424, 425-432, 433-440, 441-448, 449-456, 457-464, 465-472, 473-480, 481-488, 489-496, 497-504, 505-512, 513-520, 521-528, 529-536, 537-544, 545-552, 553-560, 561-568, 569-576, 577-584, 585-592, 593-600, 601-608, 609-616, 617-624, 625-632, 633-640, 641-648.

Управління Державного агентства рибного господарства у Вінницькій області

Адреса: 21050, м. Вінниця, провулок Селянський, 9

тел.:+38 (0432) 67-12-34 , тел/факс:+38 (0432) 67-12-40

E-mail: vn.rp@darg.gov.ua

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

ДАРГ У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

f y t t